עומדים לרכוש צמיגים חדשים?
שימו לב שהצמיגים הם נקודות המגע היחידות של הרכב עם הכביש ולכן ביצועי הרכב שלכם יהיו תלויים באיכות הצמיגים שלכם ובהתאמתם לרכב. אז קבלו כמה עצות שיעזרו לכם לבחור נכון:

דרישות חובה:

 1. הדרישה הראשונה בבחירת צמיגים חדשים היא שהם יתאימו לסוג הרכב שלכם. בכדי לדעת איזה סוג צמיגים מתאים לכם, בדקו את הוראות היצרן בספר הרכב ו/או את המאפיינים הרשומים על דופן הצמיגים הקיימים.
 2. כדי למקסם את ביצועי הרכב ואת השליטה בו, מומלץ מאוד להשתמש באותו סוג צמיג בכל ארבעת הגלגלים. כשאתם מחליפים רק צמיג אחד, שניים או אפילו שלושה, ודאו שהם תואמים לסוג שכבר מותקן ביתר הגלגלים.
 3. לצמיגים שונים מבנה שונה ומבחינים בין הצמיג הדיאגונלי העשוי משכבות בד המצטלבות זו עם זו באלכסון, לצמיגים רדיאליים בהם שכבות הגב מונחות בזווית ישרה כלפי היקף הצמיג. כיום במרבית המכוניות משתמשים בצמיג רדיאלי, אותו תוכלו לזהות באמצעות האות R המוטבעת עליו.
 4. הצמיגים חייבים להיות מסוגלים לתמוך בכל עומס הרכב ויכולת זו נקראת מדד העומס. אז חפשו את מדד העומס של הצמיג כדי לקבוע את המשקל בו הוא יכול לעמוד, ובדקו שכל הצמיגים יחד אכן יכולים לעמוד בנשיאת העומס הכולל של המכונית כולה.
 5. דירוג המהירות, המצוין כאות על דופן הצד, מציין את המהירות המרבית שהצמיג מסוגל לעמוד בה. דירוג המהירות של הצמיג שלכם חייב להיות לפחות בגובה מהירות המקסימום של הרכב שלכם. שימו לב שצמיגים המיועדים למהירות מקסימאלית גבוהה יותר, נוטים גם להישחק במהירות רבה יותר.
 6. היצרן מספק לכם מידע על לחץ האוויר האידיאלי לצמיג לצורך תפעול מיטבי של המכונית. כדי שלא לגרום לשחיקה מואצת של הצמיג, הימנעו מלמלא אותו בלחץ האויר הנקוב המירבי שלו.
 7. הקפידו לבדוק בדופן הצמיג מידע נוסף כמו גודל, קודי בטיחות וסמלי שיוך, שיתנו לכם אינדיקציה האם הצמיג מאושר לשימוש בארץ, והאם הוא עומד בתקני איכות נפוצים.

שיקולים נוספים:
מעבר לדרישות החובה מהצמיג , ישנם שיקולים אופציונליים נוספים הקשורים לסגנון הנהיגה שלכם ולתקציב העומד לרשותכם.

 1. עד כמה חשוב לכם שהנסיעה תהיה שקטה ונוחה? קיימים צמיגים רכים יותר שנועדו למזער רעשים אך קצב הבלאי שלהם מואץ יותר והם מתאימים בעיקר לכבישים סלולים.
 2. עד כמה חשוב לכם לחסוך בדלק? ישנם צמיגים בעלי התנגדות נמוכה המשפרים את יחס הקילומטרים לליטר וחוסכים בהוצאות הדלק.
  נוהגים בשטח? אם התשובה היא "כן", לפחות בחלק מהזמן, תוכלו לבקש צמיגים בעלי הגנה צידית המיועדים לכך.
 3. ולבסוף, שימו לב, צמיגים שונים יתנו לכם תחושת אחיזת כביש שונה אז אם החלפתם צמיגים סעו בזהירות וקחו קצת זמן להסתגל אליהם ובמיוחד בזמן האצה, בלימה ועצירה.

שיתוף ברשתות חברתיות

מאמרים אחרונים